Forever Blog

blog o produktach Forever Living

06 Mar

Aloe Vera dla skóry

Posted in aloes on 06.03.14

Miąższ aloesowy zapewnia oczyszczanie skóry

Nie usunięte martwe komórki zablokowują pory, ułatwiają odkładanie tłuszczu utrudniają przepływ krwi do powierzchniowych warstw skóry, co zwiększa prawdopodobieństwo infekcji bakteryjnych i grzybiczych.. Powyższy problem dotyczy również skóry owłosionej. Gdy mieszki włosowe zablokowane są przez martwe komórki naskórka gruczoły łojowe nie mogą prawidłowo funkcjonować – łój nie jest wydzielany na zewnątrz co prowadzi do przesuszenia skóry. W rezultacie powstaje łupież hamujący porost włosów.

W odróżnieniu od tradycyjnych sposobów usuwania martwego naskórka (masowanie rękawicą z trawy morskiej, peeling, szczotkowanie włosów) aloes usuwa martwe komórki nie tylko z powierzchni ale również z porów skóry dzięki wnikaniu w jej głębokie warstwy. Obecne w mąższu aloesowym enzymy proteolityczne oraz kwas salicylowy działają keratolitycznie – ułatwiają usuwanie martwych komórek naskórka. Odblokowanie połączeń między naskórkiem a skórą właściwą ułatwia ukrwienie i odżywianie skóry a także powstawanie nowych komórek. 

Miąższ aloesowy zapewnia głębokie nawilżanie skóry

Odpowiednia zawartość wody jest najważniejszym czynnikiem determinującym stan zdrowia skóry- niezależnie od tego czy jest ona sucha czy tłusta. Podczas badań w North Texas Research Laboratories zaobserwowano, że miąższ aloesowy przenikał przez skórę 4 razy szybciej niż woda, dostarczając środków odżywczych skórze właściwej oraz podskórnej tkance łącznej. Wpływał na poprawę mikro-krążenia krwi a jednocześnie działał ściągająco. Efekt ściągający jest korzystny w przypadku cery tłustej aloesnatomiast  w przypadku cery suchej konieczne jest dodatkowe natłuszczanie olejkiem z avocado, oliwek lub słodkich migdałów. Efekt ściągający (zmieniony układ komórek naskórka znajdujących się w powierzchniowej warstwie skóry) zapewniają obecne w aloesie wielocukry dzięki zdolności wiązania wody. Ujędrniając naskórek miąższ aloesowy powoduje wygładzenie i odmłodzenie skóry a jednocześnie zapewnia skuteczniejszą ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. Informacje na www.foreveraloes.eu

tags: , , , ,

Możliwość komentowania Aloe Vera dla skóry została wyłączona

Comments are closed.